SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 8135322
nr 813 5322
Skål
på fot, nysilver, med glasinsats, 1930-tal, höjd: 29
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 11 mars 2013
kl 20:07:19
200 kr
350 kr
300 kr
400 kr
500 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.